Environment and Infrastructure Committee

20 December 2017 - onwards
Fixed
All
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Meetings

Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatusCalendar
12
Page 2 of 2, Displaying meetings 11 to 16 of 16 meetings found in selected date range
22 January 202009:3013:00the Council ChamberOccurred
19 August 202009:3013:00Virtual Meeting via Microsoft Teams (do not click on this link)Occurred
28 October 202009:3013:00Virtual Meeting via Microsoft Teams (please do not click this link)Occurred
19 May 202109:3013:00Virtual Meeting (Live Event)Scheduled
18 August 202109:3013:00Virtual Meeting (Live Event)Scheduled
27 October 202109:3013:00Virtual Meeting (Live Event)Scheduled 

Members

PartyNameRoleMembership Dates
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 15 members/vacancies that match search criteria
Scottish Labour Party
Councillor Alasdair Bailey Member 31/03/2021 - current
Scottish Conservative and Unionist Party
Councillor Kathleen Baird Vice-Convener 20/06/2018 - current
Scottish Conservative and Unionist Party
Councillor Michael Barnacle Member 21/04/2021 - current
Scottish National Party
Councillor Stewart Donaldson Member 20/12/2017 - current
Scottish Conservative and Unionist Party
Councillor John Duff Member 20/06/2018 - current
Scottish Conservative and Unionist Party
Councillor Angus Forbes Convener 07/03/2018 - current
Scottish National Party
Councillor Tom Gray Member 20/02/2020 - current
Scottish Conservative and Unionist Party
Councillor Anne Jarvis Member 20/06/2018 - current
Scottish National Party
Councillor Grant Laing Member 20/12/2017 - current
Scottish Conservative and Unionist Party
Councillor Roz McCall Member 07/03/2018 - current

Substitutes

No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.

Other Information